Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne na lipiec 2014

  2. Środa: 7:00 PM + Wanda Orzeł, z int. Ludwiki Siepak z rodziną.

  3. Czwartek: 9:00 AM Za dusze w czyśćcu cierpiące, z int. Joanny.

  4. I Piątek mies: 7:00 PM O bł. Boże dla członków Róż Różańcowych.

  5. I Sobota mies: 9:00 AM O bł. Boże i opiekę M.B. Niepokalanej dla członków Rycerstwa; 7:00 PM + Helena Kolanko (V) od uczestników pogrzebu.

  6. Niedziela: 8:30 AM + Wanda Orzeł, z int. brata, Henryka Piętka z rodziną; 1:00 PM + Edward Matwiejczyk w 36 r. śm. z int. córki, Bunii Przychodzeń z rodziną.

  7. Poniedziałek: 9:00 PM Za parafian Polskiej Misji.

  9. Środa: 7:00 PM + Janina Terpiłowska, z int. członków Róż Różańcowych.

  10. Czwartek: 9:00 AM + Jerzy Wiendczak (VI), od uczestników pogrzebu.

  11. Piątek: 7:00 PM + Wanda Orzeł, z int. Alicji Kaniewskiej i Jana Fortuńskiego.

  12. Sobota: 9:00 AM + Mike Jalsovec, (VII) od uczestników pogrzebu; 7:00 PM + Janina Terpiłowska, z int. członków Róż Różańcowych.

  13. Niedziela: 8:30 AM 1. + Anna i Antoni Tarnowscy, z int. córki, Elizy Sochackiej z mężem; 2. + Zbigniew, Julia, Stefan Gawle, z int. Jadwigi Zawadzkiej z rodziną; 1:00 PM 1. + Andrzej Studenny, z int. przyjaciół od stolika kawowego w St. Petersburg; 2. W int. Renaty Baszak, z okazji urodzin, z int.córki, Klaudii i jej męża; 3. O zdrowie i bł. Boże dla Haliny Szymańskiej w 90 R. Urodzin, z int. córki, Haliny Wolert i syna , Zygmunta z rodzinami.

  14. Poniedziałek: 9:00 AM Za parafian Polskiej Misji.

  16. Środa: 7:00 PM + Konstancja, Jan i Józef Masojc, z int. syna, Zdzisława z rodziną.

  17. Czwartek: 9:00 AM + Jerzy Wiendczak, (VII) od uczestnikow pogrzebu.

  18. Piątek: 7:00 PM Łucja Wojtala w 50 r. śm. z int. dzieci z rodzinami.

  19. Sobota: 9:00 AM + Emilia Macner (VII) od uczestników pogrzebu; 7:00 PM + Magdalena i Kazimierz Krupski, z int. wnuczki, Danuty Masojc z rodziną.

  20. Niedziela: 8:30 AM O zdrowie i bł Boże dla Edwarda Kurz, z int. żony, Józefy; 1:00 PM + Stanisława Dziadura z int. córki Kazimiery.

  21. Poniedziałek: 9:00 AM Za Parafian Polskiej Misji.

  23. Środa: 7:00 PM + Zofia Bryk, w 2 r. śm. z int. męża i dzieci.

  24. Czwartek: 9:00 AM + Mike Jalsovec (VIII) od uczestników pogrzebu.

  25. Piątek: 7:00 PM + Wanda Orzeł, z int. Janiny i Elżbiety Wiśniewaskich.

  26. Sobota: 9:00 AM.....; 7:00 PM + Emilia Macner, (VIII) od uczestników pogrzebu.

  27. Niedziela: 8:30 AM + Wanda Orzeł, z int. Krystyny i Dervisa Pecenkowic; 1:00 PM + Ks. Włodzimierz Dziadek, z int. rodziny Badzińskich.

  28 - 31 lipca: Intencje mszalne są wolne.

 • Pójdźcie i wy osobno na miejsce pustynne i odpocznijcie nieco...

  Czas wakacji to pora wielkiego trudu żniwiarzy. Dla wielu, to czas zasłużonego wypoczynku i regeneracji sił fizycznych po całorocznym trudzie codziennie wykonywanych zajęć. Dla wierzących to również czas refleksji nad drogą wlasnego życia i realizacją swego życiowego powołania.
  Czas wakacji stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość zatrzymania się w obliczu sugestywnego widowiska natury. Mówił o tym kiedyś papież Benedykt XVI w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański, które wygłosił z Les Combes w Dolinie Aosty, na północy Włoch. Powiedział tam m.in:

  "W świecie w którym żyjemy, niemal koniecznością staje się możliwość nabrania sił cielesnych i duchowych, zwłaszcza przez tych, którzy mieszkają w mieście, gdzie warunki życia, często w szalonym tempie, niewiele miejsca pozostawiają na ciszę, refleksję i na odprężający kontakt z przyrodą.
  Wakacje to także dni, w których można oddać się dłuższej modlitwie, lekturze i rozważaniom nad głębokim sensem życia, w pogodnym kontekście własnej rodziny i najbloższych. Czas wakacji stwarza jedyną w swoim rodzaju możliwość zarzymania się przed wymownym widowiskiem przyrody, przed cudowną "księgą", dostępną dla wszystkich, dużych i najmniejszych. W kontekście z przyrodą człowiek odnajduje swój własny wymiar, odkrywa, że jest stworzeniem małym, lecz jednocześnie "zdolnym do odkrywania Boga", ponieważ wewnętrznie otwartym na to, co Nieskończone. Ponaglany pytaniem o sens, domagającym się natychmiastowej odpowiedzi w sercu, odczuwa w otaczającym go świecie ślad dobroci i Opatrzności Bożej i niejako w sposób naturalny otwiera się na wysławianie Go i na modlitwę."

  W wakacyjnym miesiącu sierpniu, ze wszystkich zakątków naszej ojczystej ziemi wyruszą pielgrzymimi szlakami wytrwali i wdzięczni pątnicy do Jasnogórskiego Sanktuarium Czarnej Madonny. Dlatego otoczmy już dziś naszą modlitewną pamięcią wszystkich pielgrzymów, prosząc Maryję, aby wszystkie lampy ludzi pozbawionych wiary i nadziei, zagubionych serc, stojących często na rozdrożu życia, zapaliła na nowo oliwą żywej i głębokiej wiary, którą zaszczepią w naszych sercach Św. Jan Paweł II.

  Ks. Prałat Janusz Burzawa