Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne na czerwiec 2014

  1. Niedziela: 8:30 AM ++ Antoni i Amelia Wysoccy, z int. córki, Elżbiety Gołębiewskiej z rodziną; 1:00 PM 1. +Helena Kolanko, z int. Klubu Seniorów, 2. + Lucjan Milewski w I r. śm., z int. córki, Katarzyny Mioduszewskiej z rodziną.

  2. Poniedziałek: 9:00 AM + Jan Camlet w 14 r. śm., z int. żony, Marianny z rodziną.

  4. Środa: 7:00 PM + Emilia Macner, (V) od uczestników pogrzebu.

  5. Czwartek: 9:00 AM + Wanda Orzeł (V) od uczestników pogrzebu.

  6. I Piątek miesiąca: 7:00 PM W int. członków Róż Różańcowych, o bł. Boże i opiekę Maryi.

  7. I Sobota miesiąca: 9:00 AM W int członków Rycerstwa Niepokalanej o bł. Boże i wiarę w rodzinach; 7:00 PM + Barbara Pyż, w 14 r. śm., z int. męża z rodziną.

  8. Niedziela: 8:30 AM W 14 r. ślubu, Jadwigi i Jozefa Zawadzki, msza św. dziękczynna, z prośbą o zdrowie i o dalsze bł. Boże; 1:00 PM + Kazimierz Rydzewski, z int. Haliny i Edwarda Wolert, Elżbiety Brennan oraz Stanisława Ogonowskiego.

  9. Poniedziałek: 9:00 AM Za parafian Polskiej Misji.

  11. Środa: 7:00 PM O zdrowie i bł. Boże dla siostry, Wiesławy, z ok. urodzin.

  12. Czwartek: 9:00 AM + Marek Kawczyński, z okazji dnia urodzin, z int. mamy.

  13. Piątek: 7:00 PM + Jerzy Wiendczak, (IV) od uczestników pogrzebu.

  14. Sobota: 9:00 AM + Wanda Orzeł (VI), od uczestników pogrzebu; 7:00 PM + Helena Kolanko, (IV) od uczestnikow pogrzebu.

  15. Niedziela: 8:30 AM + Jerzy Wiendczak, z int. Elizy i Stanisława Sochackich; 1:00 PM W int wiadomej Bogu, z int. Danuty Żwik.

  16. Poniedziałek: 9:00 AM W int. ciężko chorej Barbary, o cudowny powrót do zdrowia.

  18. Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, (V) z int. uczestników pogrzebu.

  19. Czwartek: 9:00 AM +Wanda Orzeł (VII) od uczestników pogrzebu.

  20. Piątek: 7:00 PM + Emilia Macner (VI) od uczestników pogrzebu.

  21. Sobota: 9:00 AM + Edmund Maciorowski, z int. Sharon Colwell; 7:00 PM + Mike Jalsovec. (VI) od uczestników pogrzebu.

  22. Niedziela: 8:30 AM + Jerzy Wiendczak, z int. Rozalii i Henryka Koseckich; 1:00 PM + Elżbieta Lukas z int. Polskiego Centrum im. J P II.

  23 – 28 czerwca: Intencje mszalne są wolne.


  29. Niedziela: 8:30 AM + Jerzy Wiendczak, (V) od uczestnikow pogrzebu; 1:00 PM Msza Św. dziękczynna, na podziękowanie Bogu i wszystkim tym ludziom, którzy pomogli w uczestniczeniu w pielgrzymce do Rzymu z okazji kanonizacji Św. JP II, z int. Antoniny Hubskiej.

  30. Poniedzielek: 9:00 AM Za parafian Polskiej Misji.

 • Serce Jezusa dobroci i miłości pełne zmiłuj się nad nami

  pmmb christ 03 200"Serce Jezusa dobroci i miłości pełne zmiłuj się nad nami"
  (z Litanii do Serca Jezusowego)

  Nie tylko Duch Święty jest źródłem światła dla człowieka pielgrzymującego z ziemi do Domu Ojca. Nie tylko do Ducha Świętego modlimy się:"Światłości Najświętsza, serc wierzących wnętrza poddaj Twej potędze...".
  Także Serce Jezusa jaśnieje niestworzonym blaskiem, zdolnym rozświetlić całą drogę człowieczą. Mówił o tym Papież- Polak, Św. Jan Paweł II, w Rzymie, 2 VI 1985 r.:

  "Kościół znajduje w Sercu Chrystusa przystęp do Boga, który jest Trójcą Przenajświętszą: do Ojca, do Syna i do Ducha Świetego. Ten jedyny Bóg - równocześnie jeden i troisty - jest tajemnicą wiary, której słowami nikt wypowiedzieć nie zdoła."

  On zamieszkuje "światłość nieprzystępną", ale jednocześnie nieskończony Bóg zezwolił, aby Go objęło Serce Jezusa z Nazaretu, Serce Bożego Syna i przez Serce Syna Bóg Ojciec zbliża się także do naszych serc i przychodzi do nich.

  Serce Boże świeci "światłością Najświętszą", bo jest dobroci i miłości pełne. A miłość zawsze świeci. Ona promieniuje od Serca Bożego do serca ludzkiego.

  "Oto Serce które tak bardzo ukochało ludzi". W Piśmie Świętym czytamy, że "Jezus umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie - do końca ich umiłował''. Nawet męka, nawet krew, nawet śmierć nie ugasiła tej miłości. Bo miłość jest mocniejsza niż śmierć.

  Drodzy czciciele Serca Bożego.

  Szósty miesiąc roku – czerwiec, jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Również piękna i bogata jak Maryjna, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, którą ludzie odmawiają w tym miesiącu, i we wszystkie Pierwsze Piątki Miesiąca, nastraja nas do tego.

  Wkraczając w okres letnich wakacji i planowanych urlopów, nie zapominajmy o Najświętszym Sercu Jezusa, które tak bardzo nas ukochło i ciągle darzy nas swoją dobrocią i miłością. Znajdźmy też chwilę czasu, by pomodlić się słowami Litanii do Serca Jezusowego, która na pewno będzie ukojeniem dla dusz naszych, tak często wyziębionych grzechem, nałogiem, bezdusznością. Tym bardziej, że tak często czujemy się oszukani przez innych, opuszczeni przez najbliższych, zdani tylko na własne siły. Warto sobie w takiej sytuacji przypomnieć, że jest takie Serce, które nas zawsze przygarnie i zrozumie, Serce, które zawsze umie kochać, Serce Bożego Syna, które "dobroci i miłości pełne" ogarna wszyskich swoją miłością i swoim swiatłem. To światło potrafi przeniknąć najciemniejsze zakamarki serc ludzkich i uczynić je szczęśliwymi.

  Ks. prałat Janusz Burzawa
 • Intencje mszalne na maj 2014

  5. Poniedziałek: 9:00 AM W int. Marii Onishi, o szczęœliwy powrót do zdrowia, za wstawiennictwem Św. Jana Pawla II i Św. Ojca Pio.

  7. Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, z int. Jadwigi Sornat.

  8. Czwartek: 9:00 AM + Stanisława Cichocka oraz + Stanisław Kalisz, z int. siostry, Czesławy Bartosz.

  9. Piątek: 7:00 PM + Marek Wróbel, z int. Maryli i Michala Kabalewicz.

  10. Sobota: 9:00 PM + Wanda Orzeł, (II) od uczestników pogrzebu; 7:00 PM W int. Reginy i Czesława Leszczyńskich, o zdrowie i bł. Boże, z int. syna, Bogdana wraz z małżonką.

  11. Niedziela: 8:30 AM + Marcin Gawle, w 9 r. śm. z int. mamy z rodziną; 1:00 PM 1. + Helena Kolanko, z int. Polskiego Centrum im. JP II; 2. W int. dzieci z Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej-Curie, z ok. zakończenia roku szkolnego.

  12. Poniedzialek: 9:00 PM + Jerzy Wiendczak, (II) od uczestników pogrzebu.

  13. Wtorek: 7:30 PM Msza Św. Fatimska - zbiorowe intencje.

  14. Środa: 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Moniki i Marcina Winiarskich.

  15. Czwartek: 9:00 PM + Philip Maciorowski, z int. Sharon Colwell.

  16. Piątek: 7:00 PM + Emilia Macner, (III) od uczestnikow pogrzebu.

  17. Sobota: 9:00 AM + Wanda Orzeł (III) od uczestnikow pogrzebu; 7:00 PM + Mike Jalsovec (III), od uczestników pogrzebu.

  18. Niedziela: 8:30 AM + Albina Kusek, w I r. śm., z int. córek z rodzinami; 1:00 PM + Emilia Macner, z int. Polskiego Centrum im JP II.

  19 - 24 maja wolne intencje do zamawiania.

  25. Niedziela: 8:30 AM + Paulina i Stanislaw Tomasik oraz zmarli z rodziny, z int. wnuczki, Renaty z
  rodziną; 1:00 PM 1. + Mike Jalsovec, z int. Grażyny i Romana Janczewskich; 2. +Mieczysław Augustyniak w r. śm. z int. córki, Krystyny Leszewicz z rodziną.

  26. Poniedziałek: 9:00 PM W int. wiadomej Bogu.

  28. Środa: 7:00 PM + Emilia Macner, od uczestników pogrzebu (IV).

  29. Czwartek: 9:00 AM + Helena Kolanko, od uczestników pogrzebu (III).

  30. Piątek: 7:00 PM + Mike Jalsovec, (IV) od uczestników pogrzebu.

  31. Sobota: 9:00 AM + Wanda Orzeł (IV) od uczestników pogrzebu; 7:00 PM + Jerzy Wiendczak (III) od uczestników pogrzebu.
 • “Maryjo, Prowadź nas do Twego Syna...”

  polskamisja.org - Matka Boska Częstochowska"Maryjo, Prowadź nas do Twego Syna..."
  (z nauczania Św. Jana Pawła II, Wielkiego)

  W Dzienniczku pod datą 1 maja 1937 roku Święta Siostra Faustyna napisała słowa: "Dziś odczułam bliskość swej matki – Matki Niebieskiej. Chociaż przed każdą Komunią Św. gorąco proszę Matkę Bożą, aby mi dopomogła w przygotowaniu duszy na przyjście Syna Swego i czuję wyraźnie Jej opiekę nad sobą. Bardzo ją o to proszę, aby raczyła rozpalić we mnie ogień miłości Bożej, jaką płonęło Jej czyste Serce w chwili Wcielenia Słowa Bożego (Dzienniczek 1114).

  Drodzy czciciele Maryi!

  Kiedy przychodzą dni majowe, cała przyroda skłania nas do wychwalania Boga i pozdrawiania Maryi. "Kiedy wyszłam do ogrodu, widzę, jak wszystko tchnie radością wiosny. Drzewa przyozdobione w kwiaty wydają zapach upajający; wszystko tętni radością, a rozśpiewane i szczebioczące ptaszęta wielbią Boga i mówią mi: ciesz się i raduj - Siostro Faustyno. (Dzienniczek 1120).

  W maju Bóg przez całe stworzenie przypomina nam o swojej miłości do człowieka, o wszystkim, co służy na ziemi. I tak jak stworzenie w tym miesiącu z wiekszą mocą świadczy o otrzymanych darach istnienia, tak człowiek powinien pogłębiać swoje życie łaski i ożywiać swą miłość do Boga i ludzi. A w tym zadaniu pomaga nam Maryja. Ona też uczy nas jak w duszy swej adorować Naświętsze Ciało Jezusa. Jednym ze sposobów zaskarbiania sobie tych potrzebnych łask będzie nasze zaangażowanie w nabożeństwa Majowe, w czasie których wyśpiewywane przez wiernych słowa Litanii Loretańskiej pobrzmiewają we wszystkich świątyniach naszego obrządku, również przy tych maleńkich kapliczkach przydrożnych. Wyliczając w Maryjnej litanii wszystkie cnoty i tytuły, które pobożność ludzka nadała Jej w ciągu wieków, Kościół w ten sposób przypomina nam, czym powinno charakteryzować się serce do którego pragnie zapukać Eucharystyczny Jezus.

  Poprzez udział w nabożeństwach majowych oraz przez prywatne odmawianie litanii starajmy się tak przybliżyć do Matki Bożej, aby Ona kształtowala nasze serca wzorem Św. Siostry Faustyny, na wzór Serca Jej Syna.

  Dlatego wykorzystajmy ten majowy czas, abyśmy u kresu Maryjnego miesiąca byli bliżej Bożej Matki, a nasze serca stawały się z dnia na dzień coraz bardziej gorące wiarą, pokorą i miłością i wrażliwe na Boże miłosierdzie.

  Ks. Prałat Janusz