Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne od 20 kwietnia do 4 maja

  20. Wielkanoc: 5:30 AM Msza Św. Rezurekcyjna - za Parafian; 8:30 AM + Jan Nartowicz oraz zmarli z rodziny, z int. Heleny Nartowicz; 1:00 PM + Mike Jalsovec, z int. żony, Wandy.

  21. Poniedziałek Wlk: 6:00 PM + Andrzej Studenny, z int. Anny i Eugeniusza Sokolewicz.

  23. Środa: 7:00 PM + Wanda Orzeł, z int. Wandy Jalsovec.

  24. Czwartek: 9:00 AM + Jerzy Wiendczak, od uczestników pogrzebu ( II ).

  25. Piątek: 7:00 PM + Emilia Macner, od uczestnikow pogrzebu ( II ).

  26. Sobota: 9:00 PM Helena Kolanko, od uczestników pogrzebu ( III ); 7:00 PM + Mike Jalsovec, z int. Marii i Zygmunta Karwowskich.

  27. Niedziela: 8:30 AM W int. Stanisławy i Henryka Piętka, w 50 r. ślubu, Msza Św dziękczynna; 1:00 PM + Bogusław Siepak, w 10 r. śm. z int. Mamy z rodziną.

  28. Poniedziałek: 9:00 AM W int. wiadomej Bogu.

  30. Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, od uczestnikow pogrzebu ( II ).

  1. Czwartek: 9:00 AM W int. rodziny Miechowickich, o zdrowie i bł. Boże.

  2. I Piątek mies: 7:00 PM O bł. Boże i potrzebne łaski, dla członków Róż Różańcowych.

  3. I Sobota mies: 9:00 AM O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla członków Rycerstwa; 7:00 AM Msza Św. patriotyczna w int. Ojczyzny, z ok. Święta 3-go Maja, (z udziałem pocztów sztandarowych).

  4. Niedziela: 8:30 AM + Monika Depa, w 8 r. śm. z int. córki, Wandy Bąk z rodziną; 1:00 PM 1. W int. Dzieci I-wszo Komunijnych – Msza Św dziękczynna; 2. O bł. Boże i potrzebne łaski, dla nowowybranego Zarządu Polskiego Centrum.

 • Rozważanie na Wielkanoc

  Polska Misja Milosierdzia Bozego - Wielkanoc - 2014"Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj. Bo Zmartwychwstał, jak powiedział..."
  Łk 24:5-6

  Któż z nas potrafi wyobrazić sobie radość, jaka zapanowała w gronie Apostołów i osób bliskich Jezusowi na wieść, że On żyje?! Powiedzieć jednak możemy, że radość ta była tak wielka iż trwa ponad dwa tysiące już lat; tak wielka, że udziela się nam jeszcze dziś.
  Łącznikiem pomiędzy radością pierwszej Wielkanocy, a radością Wielkanocy naszej jest Słowo Boże, odczytywane nieprzerwanie już ponad dwa tysiące lat. Wydarzenia Wielkanocne opisują wszyscy czterej Ewangeliści. Treść owych opisów jest przebogata. W opisie wszystkich czterech Ewangelii jeden szczegół jest wspólny, a jest nim: pusty grób i słowa Anioła: "Zmartwychwstał! Jak powiedział."

  Zmartwychwstanie Chrystusa potwierdziło słuszność ich zaufania Chrystusowi. Szli za Nim, mimo iż nie rozumieli wszystkiego co im opowiadał. Nie pojmowali, ale Mu ufali, gdyż wydawał się być wiarygodnym i tego godnym. Narażali się przez to na drwiny swego otoczenia, a nawet na prześladowania. Związali z Nim swe życie, opuszczając wszystko i idąc za Nim. Przeżywali wiele wewnętrznych rozterek, ale przezwyciężali je, gdyż siła przyciągania osobowości Mistrza okazywała się silniejsza. Dopiero w Wielki Piątek załamali się. Wstyd im było pokazać się wśród znajomych. Zaczęli żałować spędzonych z Nim lat. I oto w poranek wielkanocny całkowita odmiana. On żyje! Nie nabierał nas, "Zmartwychwstał jak powiedział!"

  Drodzy Parafianie
  I nas Jezus nie rozczarowuje! Nie nabiera! Nie okłamuje! Nie zawodzi! Spełnia wszystkie przekazane nam obietnice. Jest wiarygodny. Najwiarygodniejszy ze wszystkich proroków wszechczasów. Bo tylko On "Zmartwychwstał, jak powiedział".
  "Jak powiedział" – Jest również z nami w sprawowanej przez nas Eucharystii. Dlatego nie wątpmy już w Niego, lecz radujmy się wspólnie tą prawdą. I podzielmy się nią przy naszym świątecznym stole, tak jak dzielimy się w tym dniu wielkanocnym jajkiem, i jak dzielimy się nią przy stole Eucharystycznym.
  Niech naszą Świąteczną radość powiększa przekonanie, że dobrze zrobiliśmy iż opowiedzieliśmy się za Chrystusem, że związaliśmy z Nim los swego życia, że staramy się kroczyć drogą, którą On nam wskazał.
  "Jezus Chrystus, wczoraj i dziś, ten sam także na wieki." (Hbr. 13,8)
  Alleluja!

  Ks. prałat Janusz
 • Intencje mszalne od 1 do 20 kwietnia

  2. Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, z int. Wacława i Joanny Tarnowskich.

  3. Czwartek: 9:00 AM + Józef Mularczyk, z int. Związku Sybiraków na Florydzie.

  4. I Piątek mies: 7:00 PM O bł. Boże dla członkow Róż Różańcowych.

  5. I Sobota mies: 9:00 AM O bł. Boże i opiekę Maryi dla Rycerstwa Niepokalanej; 7:00 PM W int. Marcina Winiarskiego w 40 r. urodzin, o zdrowie, potrzebne łaski i bł. Boże, z int. żony i syna.

  6. Niedziela: 8:30 AM 1. + Władysława Cieśluk, z int. córki, Bożeny Slużyńskiej; 2. + Jerzy Wiendczak, z int. Jolanty Kowalczewskiej; 1:00 PM 1. Franciszek Grabnias, w 9 r. śm., z int. syna, Luciana z rodziną; 2. + Mike Jalsovec, z int. Marii i Stanisława Kawczak.

  7. Poniedziałek: 9:00 AM O szczęśliwy przebieg operacji dla Wiesławy.

  9. Środa: 7:00 PM + Emilia Macner, z int. Marii i Krzysztofa Czyszczoń.

  10. Czwartek: 9:00 AM + Wanda Orzeł, od uczestnikow pogrzebu (1-wsza z 23 intencji).

  11. Piątek: 3:30 PM + Wanda Orzeł, z int. Michaliny Syp; 7:00 PM 1. Mike Jalsovec, z int. Zofii i Krzysztofa Wiak; 2. O nawrócenie rodziny i potrzebne łaski, z int. mamy.

  12. Sobota: 1:00 PM Za dzieci szkolne z naszej parafii, o bł. Boże; 7:00 PM 1. + Andrzej Studenny, w dniu pogrzebu, z int. kolegów i koleżanek z Chóru Par; 2. + Emilia Macner, z int. Wandy Czyszczoń.

  13. Niedziela: 8:30 AM W int. Krzysztofa Tomasik, o zdrowie i bł. Boże, z int. siostry z rodziną; 1:00 PM 1. W 75 r. Mordu Katyńskiego oraz w 4 r. Katastrofy Smoleńskiej, z int Związku Sybiraków; 2. + Emilia Macner z int. rodziny Hipp i Kocur; 3. W int. Władysława Król, z ok. urodzin, o bł. Boże z int. żony, dzieci i wnuków

  14. Wielki Poniedzialek: 2:00 PM; 7:00 PM W int. prawnuka, Mikolaja, o potrzebne łaski i bł. Boże z int. prababci, Julii.

  15. Wielki Wtorek: 11:00 AM Msza Krzyżma Św. w katedrze Sw Judy Apostoła.

  16. Wielka Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, z int. Antoniny Hubskiej z rodziną.

  17. Wielki Czwartek: 6:00 PM Msza Św Wieczerzy Pańskiej - za kapłanów.

  18. Wielki Piątek: 7:00 PM Nabożeństwo Męki Pańskiej.

  19. Wielka Sobota: 7:00 PM Msza Św. Wigilii Paschalnej: + Mike Jalsovec, z int Alicji i Ryszarda Głowackich (ang).

  20. Wielkanoc: 5:30 AM Msza Św. Rezurekcyjna - Za parafian; 8:30 AM + Jan Nartowicz i wszyscy zmarli z rodziny, z int. Heleny Nartowicz; 1:00 PM 1. + Mike Jalsovec, z int. żony, Wandy; 2.W int. Elżbiety i Adama Wiercioch, w 20 r. Ślubu - msza Św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże.
 • Rozważanie na Wielki Post

  Polska Misja Miłosierdzia Bożego - Wielki Post - 2014"Bądź mi litościw Boże nieskończony, obmyj mnie z brudu, w którym mnie grzech trzyma..."

  (z wielkopostnej pieśni)

   

  Drodzy Parafianie,

   

  Od Środy zwanej "Środą Popielcową" rozpoczyna się rok rocznie Wielki Post - czas pokuty, czas naprawiania błędów minionego okresu, czas naszego nawrócenia. Nawrócenie to powrót z błędnej drogi, powrót do zasad chrześcijańskiego życia. Wszyscy jesteśmy w pewnym sensie synami i córkami marnotrawnymi, którzy marnują dobra Ojcowskie, pozbywając się tak łatwo Bożych darów, a zwłaszcza tego najcenniejszego – daru Bożej Łaski. W okresie Wielkiego Postu, który ma być naszym duchowym przygotowaniem do godnego przeżywania tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, mamy właśnie "umierać" dla grzechu, aby duchowo "zmartwychwstać" do życia w łasce i Bożej miłości.

  To nasze największe wielkopostne zadanie!

  Aby tak było, musi się w naszym sercu i w naszym życiu skruszyć i spopielić to, co było martwe i niegodne i od czego pragniemy się nade wszystko odżegnać. Ma temu służyć nie tylko znak popiołu, którym kapłan posypał nasze głowy w Środę Popielcową, ale przede wszystkim pokutne praktyki Wielkiego Postu, takie jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, czy Wielkopostne Ćwiczenia Rekolekcyjne, ktore tym razem, będą miały miejsce w dniach od 11 do 14 kwietnia, tzn. od weekend'u, po piątej niedzieli Wielkiego Postu aż do Wielkiego Poniedziałku, włącznie. Rekolekcje te przeżywać będziemy pod duchowym przewodnictwem, znanego nam już kapłana, muzyka i kompozytora: Ks Stefana Ceberka, kapłana z Diecezji Łomżyńskiej, z Polski. Dlatego myśląc już dziś o tym, otaczajmy mającego do nas przybyć Księdza Rekolekcjonistę i nas samych modlitewną pamięcią.
  Pamiętajmy również, że w okresie Wielkiego Postu, w każdy Piątek, o godzinie 6:30 wieczorem (przed Mszą Świętą), w St. Petersburg, będzie odprawiana parafialna Droga Krzyżowa, zaś w każdą Niedzielę, 20 minut przed Mszą Świętą, w kościele Św. Jakuba (New Port Richey) i w kościele Św. Pawła (St. Petersburg) będą śpiewane Gorzkie Żale.

   

  Z życzeniami wszelkich łask na drodze wielkopostnej odnowy

   

  Ks. prałat Janusz Burzawa