Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne na lipiec 2013

  1. Poniedziałek: 9:00 AM + Śp. Julian Rzońca, zm. w Polsce, w dniu pogrzebu, z int żony i przyjaciół,
  3. Środa: 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Weroniki i Alojzego Giądła
  4. Czwartek: 7:45 AM "4Th of July"- msza św. w j. angielskim
  5. I Piątek mies: 7:00 PM W int członków Róż Różancowych, o bł. Boże.
  6. I Sobota mies: 9:00 AM W int. Rycerstwa Niepokalanej, o bł. Boże i opiekę Maryi; 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Krystyny i Jerzego Pyż
  7. Niedziela: 8:30 AM + Janina, Władysław, Gustaw Pawłowski, z int. syna i brata, Krzysztofa z rodziną; 1:00 PM + Edward Matwiejczyk, w 35 r. śm, z int. córki, Buni z rodziną.
  8. Poniedziałek: 9:00 AM
  10. Środa: 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Jolanty i Pawła Dembińskich z rodziną.
  11. Czwartek: 9:00 AM
  12. Piątek: 7:00 PM + Aniela Galon, z int. córki, Julii Kocur z rodziną.
  13. Sobota: 9:00 AM; 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Stefanii i Tadeusza Barnaś
  14. Niedziela: 8:30 AM + Julia i Zbigniew Gawle, z int. Jadwigi Zawadzkiej z rodziną; 1:00 PM + Maria Sławatycka, w I r. śm, z int. córki, Krystyny z rodziną.
  15. Poniedziałek: 9:00 AM
  17. Środa: 7:00 PM
  18. Czwartek: 9:00 AM
  19. Piątek: 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Lucyny Banasiak i Jana Nowak.
  20. Sobota: 9:00 AM; 7:00 PM
  21. Niedziela: 8:30 AM + Franciszek Chrapkiewicz, zm. w Polsce, z int. siostry, Urszuli z mężem; 1:00 PM + Janusz Studenny w I r. śm, z int. Wandy i Andrzeja Studenny.
  22. Poniedzialek: 9:00 AM
  24. Środa: 7:00 PM + Zofia Bryk, w I r. śm. z int. męża, dzieci i wnuków.
  25. Czwartek: 9:00 AM
  26. Piątek: 7:00 PM
  27. Sobota: 9:00 AM; 7:00 PM
  28. Niedziela: 8:30 AM Za parafian Polskiej Misji; 1:00 PM + Józef Tatarczuk, z int. Klubu Polonia Inc.
  29. Poniedziałek: 9:00 AM
  31. Środa: 7:00 PM

 • W drogę z nami wyrusz, Panie...

  "W drogę z nami wyrusz, Panie..." (z pieśni oazowej)


  pmmb christ 03 200Rozpoczął się okres wakacji, a wraz z nim czas zasłużonego urlopu, który zazwyczaj sprzyja wyjazdom, poznawaniu nowych miejsc i ludzi. Podróże, jakie odbywamy w życiu, czynią nasze życie ciekawszym, bardziej aktywnym, pomagają realizować możliwości i rozwijaą talenty. Nie wszyscy lubią podróżować, dla jednych to jest to przyjemne i ekscytujące, ale dla innych trudne lub męczące. Jest jednak taka podróż, którą wszyscy powinniśmy podejmować i to bez względu na czas i miejsce. Jest to podróż do Bożego Serca, do serca swojego i do serca drugiego człowieka. Niezależnie od tego, gdzie żyjemy, w jakich czasach, ile mamy lat i jakie zdrowie, musimy wciąż powstawać duchowo i podejmować nieustannie pracę nad sobą, nad swoim charakerem, doskonalić swoje postępowanie, słowa, myśli i pragnienia.

  Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

  "Rok Wiary", który obecnie przeżywamy, niech nam nieustannie przypomina, abyśmy umieli być wdzięczni Panu Bogu za dar wiary, za wszystkie łaski, jakimi nas w życiu darzył i nadal obdarza, za to, że możemy Go chwalić tu na ziemi i żyć nadzieją spotkania Go w wieczności. Nie zapominajmy także, iż najpiękniejszym wyrazem naszej wdzięczności jest zawsze jak najdoskonalsze wykorzystanie wszystkiego, co otrzymaliśmy od naszego Ojca. Jako pracodawcy zatrudniający innych czy jako podejmujący zatrudnienie u pracodawców nie zapominajmy o tym, że wszyscy jesteśmy pracownikami winnicy Pana. Dlatego podejmujmy cierpliwe starania, aby mieć w poszanowaniu godność swoją i bliźniego, aby stawać się coraz lepszymi ludźmi, którzy rozsądnie i stanowczo rozwijają w sobie, to co mają dobrego, a to co złe lub niedoskonałe, niszczą, zmniejszają, tłumią. Dobry charakter, który człowiek może w sobie wypracować to jest najcenniesza rzecz, na której najbardziej powinno nam zależeć.

  Tą pracę nad sobą zaleca nam Pan Jezus wiele razy, choćby wtedy, gdy przypomina, że mamy stawać się dobrym drzewem, które wydaje dobre owoce. Bo stając się lepszymi ludźmi, wydajemy owoce, które są duchowym pożywieniem dla innych. Pamiętajmy też o tym, że nasze dobre uczynki, słowa i gesty mogą nieść wiele pociechy i być prawdziwą pomocą dla tych, których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Złe zaś - będą zawsze ranić, niszczyć i zabijać. Wiedzmy też, że dobro możemy czynić także w ukryciu, a Bóg, który zna nasze serca, może wszelkie dobro jakie w nich się rodzi, nawet to najbardziej skryte, zawsze dostrzec i przemienić w dobro powszechne.

  Z życzeniami dalszego, duchowego wzrastania na drodze wiary

  ks. prałat Janusz Burzawa