Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne od 25 grudnia do 12 stycznia

  25. Boże Narodzenie: 8:30 AM 1. W 60 R. Ślubu Eleonory i Mieczysława Pisowackich - msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże, z int dzieci, wnuków i prawnuków; 2. W 60 R. Ślubu Janiny i Stefana Jankowskich - msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże, z int. rodziny; 1:00 PM + Wacław Niewiarowski, z int. żony, Zenony, dzieci i wnuków.
  26. Św. Szczepana: 7:00 PM O zdrowie i bł. Boże dla Zenobii Milewskiej, z int. Zenony Niewiarowskiej z rodziną.
  27. Piątek: 7:00 PM + Anna Pietryga, z int. córki, Marii Bednarz z rodziną.
  28. Sobota: 9:00 PM + Czesław Andraski, z int. Joanny Bielskiej; 7:00 PM + Wanda Kulikowska, od uczestników pogrzebu (VI)
  29. Niedziela: 8:30 AM 1.+Albina Kusek, z int. Ryszarda i Janiny Mycka; 2. Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Bo¿e i potrzebne łaski, z int. Krystyny Pecenkovic; 1:00 PM 1.+ Alfons Królikowski, w r. śm. z int. Polskiego Centrum im. J.P. II.; 2. Msza św. dziękczynna – w int. wszystkich sponsorów i dobrodziejów Parafiady, 2013.
  30. Poniedziałek: 9:00 AM Poza parafią.
  31. Wtorek, Św. Sylwestra: 3:00 PM Zakończenie Starego Roku - msza św. dziękczynna.
  1. Nowy Rok: 9:00 AM O Boże bł. i potrzebne łaski dla rodziny Kulikowski i Groś; 1:00 PM + Stanisław Iskra, w 3 r. śm. z int. dzieci z rodzinami.
  2. Czwartek: 9:00 AM
  3. I Piątek mies: 7:00 PM W int. członków Róż Różańcowych, o bł. Boże i potrzebne łaski.
  4. I Sobota mies: 9:00 AM W int.członków Rycerstwa Niepokalanej, o bł. Boże i opiekę Niepokalanej; 7:00 PM + Mike Jalsovec, od uczestników pogrzebu (II z 20-tu).
  5. Niedziela: 8:30 AM + Czesław i Melania Budny oraz + Elżbieta i Henryk Cieślikowski, z int. rodziny; 1:00 PM 1.+ Albina Kusek, z int. Danuty Bulanda; 2.+ Jacek Banach w 7. r. śm., z int. mamy, Maryli Duńkowskiej z mężem; 3. Msza św. dziękczynna – w int. wszystkich, kórzy brali udział w uroczystoœciach pogrzebowych Śp. +Mike Jalsovec, z int. Wandy Jalsovec.
  6. Poniedziałek: 9:00 AM
  7. Środa: 7:00 PM + Józefa i Wincenty Dobosz, z int. córki, Wandy Jalsovec z rodziną.
  9. Czwartek: 9:00 AM
  10. Piatek: 7:00 PM + Mike Jalsovec, od uczestników pogrzebu (III z 20-tu).
  11. Sobota: 9:00 AM; 7:00 PM + Wanda Kulikowska, od uczestnikow pogrzebu (VI).
  12. Niedziela: 8:30 AM 1.+ Albina Kusek, z int. Ireny Malinowskiej; 2. +Anna i Antoni Tarnowscy, z int. córki, Elizy Sochackiej z mężem; 1:00 PM +Anna Kubik, w 3 r. śm. z int. rodziny z Polski i przyjaciół z Florydy.

 • Porodziła swego pierworodnego Syna...

  Polska Misja Milosierdzia Bozego - St. Petersburg - Boze Narodzenie 2013"Porodziła swego pierworodnego Syna... Położyła Go w żłobie, bo nie było dla nich miejsca w gospodzie" (Łk 2,7)

  Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie!

  Boże Narodzenie, którego doczekaliśmy na nowo niesie radość całemu światu. Jezus przyniósł tę radość najpierw do betlejemskiej groty, a stamtąd aniołowie roznieśli ją na cały glob ziemski . To właśnie jeden z nich powiedział w ową pamiętną noc do pasterzy: "Zwiastuję wam radość wielką, narodził się wam dziś Zbawiciel, którym jest Mesjasz pan" (Łk 2,10).
  Ta radość sprawiła, że od owej pamiętnej nocy wszyscy ludzie poczuli się braćmi. Zjednoczeni wokół Jezusa, który swoim przyjściem zmienił oblicze świata, poczuli się jedną wielką rodziną, zaczęli myśleć, czuć i żyć, jak się myśli, czuje i żyje w rodzinie. W rodzinie którą spotyka nagle wielkie i niezasłużone szczęście.

  Niestety, ta radość Bożego Narodzenia, została dla Maryi i Józefa nieco przyćmiona tym, że "nie było dla nich miejsca w gospodzie". Nie przyjęła ich gwarna Jerozolima, nie było też dla nich miejsca w betlejemskich gospodach, tak że musieli skorzystać z gościny ubogich pasterzy. Nie wiemy jakby się ta cała historia skończyła, gdyby na drodze Najśw. Rodziny nie znalazła się pasterska grota, a nad nią betlejemska gwiazda. To właśnie w niej znalazł Jezus schronienie, to właśnie ona stała się dla Jezusa ową "gospodą" i objawiła Boga światu.

  Drodzy Parafianie, Szanowni Goście!

  Święta Bożego Narodzenia, to święta radości i miłości, święta zgody i pokoju, święta zbawienia świata. Jezus przez swoje narodzenie chciał uczynić świat bardziej ludzkim. Czy Mu się to udało? Odpowiedź na to pytanie zależy od nas samych. Naszym zadaniem jest tak żyć i tak postępować, aby i nam, i innym z nami było dobrze. Żyć tak, aby nigdy nie zatracić swojej godności i nade wszystko mieć w poszanowaniu godność drugiego człowieka, który przechodząc obok nas, jest często nagi, głodny, spragniony, chory, bezdomny, innymi słowy, w którym mieszka "Nowonarodzony" potrzebujący aktualnie naszej pomocy. Na tym polega realizowanie prawdy płynącej z Bożego Narodzenia.
  Pamiętajmy, że Jezus rok rocznie przychodzi do nas i szuka dla siebie "Gospody". Szuka jej przede wszystkich w ludzkich sercach. Czy znajdzie ją dziś w moim sercu?

  Z życzeniami odkrywania wciąż na nowo Bożej miłości u żłóbka swojego serca, a nade wszystko wszelkich łask Bożej Dzieciny w Nowym 2014 Roku.

  Ks. prałat Janusz Burzawa

 • Intencje mszalne na grudzień 2013

  1. Niedziela: 8:30 AM + Wasyl Chymera, z int. żony, Julianny z rodziną; 1:00 pm 1. Franciszek Grabias. z int. syna , Lucjana z rodziną, 2. Intencja (nowenna, V)
  2. Poniedziałek: 9:00 AM Nowenna (VII)
  3. Wtorek: 9:00 AM Nowenna (VIII)
  4. Środa: 7:00 PM Nowenna (IX)
  5. Czwartek: 9:00 AM + Jan i Janina Olech, w r. śm. z int. córki, Zofii Wiak z rodziną
  6. I Piątek mies: 7:00 PM W int. członków Róż Różańcowych, o bł. Boże i potrzebne łaski.
  7. I Sobota mies: 9:00 AM W int. członków Rycerstwa Niepokalanej, o opiekę Maryi i bł. Boże.; 7:00 PM + Lucian Milewski, z int. córki Katarzyny Mioduszewskiej z rodziną.
  8. Niedziela: 8:30 AM + Albina Kusek, z int. Krystyny i Krzysztofa Pawłowskich; 1:00 PM 1. + Wanda Kulikowska, z int. syna, Tadeusza z rodziną'
  2. Nowenna (I)
  9. Poniedziałek: 9:00 AM Nowenna (II)
  10. Wtorek: 9:00 AM Nowenna (III)
  11. Środa: 7:00 PM Nowenna (IV)
  12. Czwartek: 9:00 AM Nowenna (V)
  13. Piątek: 7:00 PM Nowenna (VI)
  14. Sobota: 9:00 AM Nowenna (VII); 7:00 PM + Stefan i Stanisława Krzyszkiewicz oraz + Józef i Joanna Ulrich, z int. dzieci z rodziną
  15. Niedziela: 8:30 AM Nowenna (VIII); 1:00 PM + Józefa i Józef Studenny, z int. syna, Andrzeja z rodziną
  16. Poniedziałek: 9:00 AM Nowenna (IX)
  18. Środa: 7:00 PM + Mike Jalsovec, z int. Renaty Jastrem.
  19. Czwartek: 9:00 AM + Marcin Fortuński, z int. brata, Jana z rodziną.
  20. Piątek: 7:00 PM Mike Jalsovec, od uczestników pogrzebu (I-wsza z 20-tu)
  21. Sobota: 9:00 AM + Lucyna Izdebski, z int. koleżanki, Aliny Kiśluk; 7:00 PM + Wanda Kulikowska, (V), od uczestników pogrzebu.
  22. Niedziela: 8:30 AM 1. + Władysława i Mieczysław Gazda, z int. syna z rodziną; 2. Msza Św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże , z int. Krystyny Pecenkowic; 1:00 PM + Zbigniew Przytuła, w r. śm. z int. rodziców.
  23. Poniedziałek: 9:00 AM + Walenty Rajca, z int. Józefa Bednarz z rodziną
  22. Wtorek: 9:00 AM + Mieczysław Augustyniak, z int. córki, Krystyny z rodziną
  24. Wigilia Bożego Narodzenia: 24:00 PM PASTERKA - Za Parafian

 • Oto Pan Bóg przyjdzie, z rzeszą Świętych ku nam przybędzie

  Polska Misja Milosierdzie Bozego - grudzien 2013 - adwent"Oto Pan Bóg przyjdzie, z rzeszą Świętych ku nam przybędzie." (z pieśni adwentowej)

  Adwent, który przeżywamy, to pierwszy znak przyjęcia Pana, to pierwszy sygnał nadejścia Zbawiciela świata. W tym czasie, kiedy są najdłuższe noce, a najkrótsze dni, kiedy, w głębokich ciemnościach zmierzają często rano, na Roraty dzieci, radosne "Maranatha" wdziera się w głębię serc i umysłów wyznawców Chrystusa i przywołuje na usta wołanie – modlitwę: "Przyjdź Panie Jezu".

  Adwent jest okresem liturgicznym, który z łaski Bożej usposabia nas do nawrócenia - czyli do powrotu do naszego Zbawiciela. On "powraca" niejako do nas każdego roku w okresie przed Bożym Narodzeniem, puka cicho do naszych drzwi i prosi o wpuszczenie Go do środka, bo chce rozjaśnić mroki naszego serca, chce nas wydobyć z nizin grzechu, chce nam ukazać to jedyne Światło które jest zdolne rozjaśnić horyzonty życia doczesnego i przygotować nas na spotkanie z Bogiem w wieczności.

  Drodzy Parafianie!

  Adwent Liturgiczny, który rok rocznie na przełomie listopada i grudnia rozpoczynamy, to nie tylko pamiątka biblijnego oczekiwania na przyjście Mesjasza – Zbawcy, ale przede wszystkim to próba naszego przybliżenia się do Chrystusa, to czas prostowania dróg po których mógłby do nas przyjść Zbawiciel i narodzić się w naszych sercach na nowo. Wszystko to jest przygotowaniem na to ostateczne przyjście Pana, który nie jest związany czasem. Dlatego adwent ma także wymiar eschatologiczny, gdyż zwraca naszą uwagę na rzeczy ostateczne, którymi będą: powtórne przyjście Chrystusa na Ziemię, powstanie umarłych i Sąd Ostateczny. A ponieważ nie znamy ani czasu, ani godziny kiedy to nastąpi, stąd adwentowe wołanie skierowane do wszystkich ludzi wszech-czasów: "Czuwajcie..."!

  "Pierwszym warunkiem naszego zbawienia jest poznanie swojej grzeszności, również grzeszności dziedzicznej, jest także wyznanie jej przed Bogiem który niczego nie oczekuje, jak tylko przyjąć to wyznanie i zbawić człowieka." - nauczał niegdyś Jan Paweł II.

  Oto nasze zadanie na adwent:

  Przez dokładny rachunek sumienia sprawdzić, co oddziela nas jeszcze od Boga i usunąć wszelkie przeszkody na drodze którą Pan nadchodzi.

  Z życzeniami owocnego przeżywania czasu Adwentu
  Ks. prałat Janusz Burzawa