Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Intencje mszalne na październik 2013

  2. Środa: 7:00 PM + Wiktor Dowgiert w 2 r. śm., z int. żony, Janiny
  3. Czwartek: 9:00 AM
  4. I Piątek mies: 7:00 PM W int Róż Różańcowych - o bł. Boże i opiekę Maryi
  5. I Sobota mies: 9:00 AM W int. Rycerstwa Niepokalanej, o opiekę M.B. Niepokalanej; 7:00 PM + Kamil Kulitkowski, z int. mamy, Anny Dumler z rodziną
  6. Niedziela: 8:30 AM + Anna i Antoni Tarnowscy, z int. córki, Elizy Sochackiej z meżem; 1:00 PM + Anastazja Kneź, z int. dzieci zrodzinami.
  7. Poniedzialek: 9:00 AM
  9. Środa: 7:00 PM W int. Aurelii Augustyniak z ok. 85. r. Urodzin, o zdrowie i bł. Boże, z int. przyjaciół, M. i J. Bednarz.
  10. Czwartek: 9:00 AM
  11. Piątek: 7:00 PM W int. Ani i Toniego Dumler, o opiekę Bożej Opatrzności.
  12. Sobota: 9:00AM; 7:00 PM + Wanda Kulikowska, od uczestników pogrzebu, ( II )
  13. Niedziela: 8:30 AM + Cezary i Antoni Chwieckiewicz, z int. córki i siostry, Grażyny Janczewskiej z mężem; 1:00 PM 1. W int. Bunii i Jerzego Przychodzeń 39 r. ślubu oraz w int. córki, Doroty, z ok. Urodzin, o zdrowie i dalsze bł. Boże. 2. W int. Polskiego Centrum im. JP II, msza św. dziękczynna w 18 Rocznicę powstania organizacji.
  14. Poniedziałek: 9:00 AM
  16. Środa: 7:00 PM + Wiktor Dowgiert, w 2 r. śm. , z int. żony, Janiny.
  17 - 19 września
  20. Niedziela: 8:30 AM + Rozalia Sadłowska, z int. wnuczki, Kazimiery McKnight; 1:00 PM + Julian Rzońca, z int. Polskiego Centrum im. JP II.
  21 - 29 września: Nowenna 9 mszy św. Przez wstawiennictwo Niepokalanej Matki Zbawiciela, Św. Józefa, Św Michala Archanioła, w int. o przerwanie konsekwencji grzechów dziedzicznych, przekleństw, złorzeczeń, grzechow związanych z praktykowaniem wszelkich form okultyzmu w rodzinie.
  26. Sobota: 7:00 PM
  27. Niedziela: 8:30 AM + Władysław Pilecki, z int. Bożeny i Henryka Ślużyńskich z rodziną; 1:00 PM Msza œw. - nowenna cd. ( VII )
  30. Środa: 7:00 PM
  31. Czwartek: 9:00 AM

 • Królowo Różańca świętego, módl się za nami...

  mbch 003Różaniec jest najpotężniejszą
  bronią, jaką możemy się
  bronić na polu walki.
  - Siostra Łucja z Fatimy -

   

  Różaniec w dzisiejszej formie powstał w końcu piętnastego wieku, a do jego rozpowszechnienia najbardziej przyczynili się dominikanie.

  Gdy 7 października 1571 r. flota Świętej Ligi (głównie hiszpańska i wenecka) pod wodzą Juana de Austria odniosła zwycięstwo nad flotą turecką Alego Paszy pod Lepanto (obecnie Naupaktos w Grecji), papież Pius V polecił obchodzić ten dzień jako święto Matki Bożej Różańcowej, ponieważ modlitwie różańcowej przypisywał odniesienie tego zwycięstwa. Papież Leon XIII w roku 1885 zlecił zbiorowe odmawianie różańca przez cały październik, a do Litanii loretańskiej włączył wezwanie: Królowo Różańca świętego, módl się za nami.

  Na pierwszy rzut oka odmawianie różańca może się wydać nieciekawe, a nawet nudne. Czy rzeczywiście? Sięgnijmy do prostego obrazu z życia.
  Obliczono, że małe dziecko powtarza wyraz „mama" około trzystu razy dziennie. Czy to się dziecku znudzi? Nigdy! A może nudzi to matkę? Też nie. Reaguje ona na każde odezwanie się dziecka.
  Podobnie jest z modlitwą różańcową. Maryja jest naszą Matką. Kiedy odmawiamy różaniec, chcemy być podobni do małego dziecka i dlatego często powtarzamy: Zdrowaś, Bądź pozdrowiona, Matko! Czy Maryja cieszy się z tego pozdrowienia? Na pewno tak! Jest to przecież nawiązanie do radosnego wydarzenia w Nazarecie, gdzie Anioł Gabriel oznajmił Jej, że jest „łaski pełna", a Ona przyjęła to z pokorą, nazywając siebie służebnicą Pańską.
  Jeżeli Ona jest „łaski pełna", to my, świadomi własnej niedoskonałości, prośmy Ją: „Módl się za nami grzesznymi", abyśmy także napełnieni zostali łaską przyjaźni Bożej.
  Ilekroć Maryja chciała przekazać światu swoje orędzie, zjawiała się wybranym ludziom (najczęściej dzieciom) z różańcem w ręku i usilnie zachęcała do jego odmawiania. Tak było w Lourdes w 1858 r., tak też było w Fatimie w 1917 r. Z tego wynika, że modlitwa różańcowa jest dla Maryi szczególnie miła, a dla nas wszystkich bardzo skuteczna. Wyrosła ona z Ewangelii i jest jej streszczeniem.
  O wartości modlitwy różańcowej niech świadczy fakt, że więźniowie obozów koncentracyjnych robili sobie różańce z ugniecionego chleba i takie paciorki nawlekali na nitkę. Na nich się modlili, przechowując przed oprawcami. A ileż to razy w kieszeniach poległych żołnierzy znajdywano różańce, często zbroczone krwią? Przesyłano te przedmioty jako relikwie do rodzinnych domów- matkom.
  Wielki papież, Polak, dziś już błogoslawiony,Jan Paweł II w czasie swych apostolskich pielgrzymek po całym świecie nigdy nie rozstawał się z różańcem. Szczególnie wzruszająca była modlitwa różańcowa papieża 13 maja 1982 r. w Fatimie, w pierwszą rocznicę zamachu na jego życie. Ojciec św. uklęknął wtedy przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w kaplicy objawień. Przez czterdzieści minut trwał na modlitwie, dziękując Maryi za ocalenie życia i powrót do zdrowia. Włączył także w swoją modlitwę sprawy Kościoła i całej rodziny ludzkiej. Modlił się o chleb, sprawiedliwość, pokój na ziemi. Modlił się o poszanowanie życia człowieka od jego zarania. Modlił się o zachowanie Bożych przykazań, o wierność Chrystusowi, o miłość w samym Kościele i wśród wszystkich ludzi...

  Drodzy czciciele Matki Bożej Różańcowej

  Niech różaniec nigdy nie będzie przedmiotem w naszych rękach, który się jedynie z szacunkiem ogląda. Niech nigdy też nie będzie jakimś magicznym amuletem, który się nosi przy sobie, ale bardzo rzadko się na nim modli. Trzeba mu koniecznie przywrócić dawną świeżość i powszechność.Są w Polsce takie rodziny, które w październiku gromadzą się wieczorem i odmawiają wspólnie różaniec w intencji Kościola, Ojczyzny, swojej rodziny, czy kogoś z bliźnich. Czy jest wśród nich moja rodzina?

  Z życzeniami owocnego rozważania tajemnic różańcowych,

  Ks. prałat Janusz Burzawa