Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Artykuły

Filtr
 • Świąteczne intencje mszalne

  24. Wigilia B. Narodz. 24:00 PM Pasterka - za parafian
  25. Boże Narodzenie 8:30 AM + Regina Nowosad, z int. syna z rodziną; 1:00 PM + Krystyna Budziński, z int. przyjaciół z Florydy
  26. Środa, II Dzień Świąt B. Narodzenia 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Polenty i Tadeusza Przytuła
  27. Czwartek 9:00 AM
  28. Piątek 7:00 PM O bł. Boże i potrzebne łaski na drodze wiary dla wnuczka, Jefrey Aleksandra, z int. dziadka, Jana
  29. Sobota 9:00 AM; 7:00 PM + Zofia Bryk,z int. Jana Simajchela
  30. Niedziela 8:30 AM W int. córki, Klaudii, w 26 R. Urodzin, o bł. Boże, z int. rodziców; 1:00 PM 1. + Marek Kawczyński, z int. Doroty i Kazimierza Bielawskich, 2. W int. Anny i Eugeniusza Sokolewicz, w 45 R. Ślubu - msza Św. dziękczynna z prośbą o dalsze bł. Boże.
  31. Zakończ. S. Roku 3:00 PM Z int. Parafian Polskiej Misji - msza Św. dziękczynna
  1. Nowy Rok 9:00 AM W int. Pauliny, w 29 R. Urodzin, o bł. Boże, z int, matki chrzestnej; 1:00 PM 1. + Bernard Smurawski, z int. Chóru Parafialnego, 2. + Stanisław Iskra, w 2 r. śm., z int. dzieci i wnuków z rodzinami
  2. Środa 7:00 PM + Zofia Bryk, z int. Heleny Weiss
  3. Czwartek 9:00 PM W int. Stanisławy Kubickiej, w Dniu Urodzin, o zdrowie i bł. Boże
  4. I Piątek mies. 7:00 PM W int, członków Róż Różancowych - o bł. Boże i opiekę Maryi
  5. I Sobota mies. 9:00 AM W int. Rycerstwa Niepokalanej, o bł. Boże i opiekę Maryi
  6. Niedziela, III Króli 8:30 AM + Helena i Mieczysław Dziadel, w r. śm., z int. córki, Anny z rodziną; 1:00 PM 1. + Zofia Bryk, z int. Bogusławy i Mariana Czerwień z rodziną, 2. + Franciszek Król , z int. Koła Podhalan.

 • "Zawitaj, Zbawco Narodzony z przeczystej Panienki..."

  "Zawitaj, Zbawco Narodzony z przeczystej Panienki..." (z kolędy: „Przystąpmy do szopy...")

  Boże Narodzenie - Polska Misja Miłosierdzia BożegoKiedy świat pogrążony był w ciszy; kiedy wszystko spało - ziemia, drzewa, ptaki, zwierzęta i ludzie; kiedy sen bezlitośnie objął w swe ramiona umęczone oczy - narodził się Bóg – człowiek. Przyszedł do nas Syn Człowieczy. Zwyczajnie jak dziecko. "Bóg przychodzi, kiedy na ziemi, wszystko, co ziemskie, pogrążone jest we śnie ( Lucjan Cheneviere, "Rozmowy o milczeniu"). Aby Go przyjąć trzeba zamilknąć, wyciszyć się. Może, aby nam to powiedzieć, Bóg prowadzi nas dzisiaj poza ruchliwy rynek prowincjonalnego miasteczka, w którym wszyscy się znają i o sobie wszystko wiedzą... Może dlatego nie rodzi się w przepełnionej gospodzie, gdzie wśród gwarnych rozmów, łatwo zatracić poczucie sensu, ale rodzi się na uboczu? Chrystus jakby nieśmiało staje przed nami, czekając, abyśmy uczynili ku Niemu pierwszy krok. Dobra Nowina, którą ogłosił nam blask tej niezwykłej nocy, jest dla nas wszystkich propozycją, darem, który możemy w sposób całkowicie wolny przyjąć lub odrzucić.

   

  Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

  Święta Bożego Narodzenia, które po raz kolejny w naszym życiu przeżywamy, a pod urokiem których pozostaniemy w naszej liturgii aż do 2 lutego, czyli do Święta Matki Bożej Gromnicznej wzywają nas, zwłaszcza wszystkich chrześcian, do zajęcia określonej postawy wobec Tego, który przychodzi. Przede wszystkim wzywają nas do posłuszeństwa wiary, tak jak to widzimy na przykładzie Józefa i Maryi.

  Wiara Józefa i Maryi, wiara, której oczekuje Narodzony, jest trudna i piękna zarazem. Trudna, ponieważ oznacza całkowitę oddanie się Temu, który jest większy i który nie wiadomo gdzie nas zechce poprowadzić...
  Piękna, ponieważ jest wyrazem szlachetnego serca, Serca, które umie ufać i kochać do granic wyznaczonych przez bezinteresowny dar z siebie.
  W centrum naszej uwagi w Okresie Bożego Narodzenia znajdują się Jezus Chrystus, Maryja i Józef. Są to postacie, od których możemy się wiele nauczyć.
  Jezus - czyż możemy ogarnąć bezmiar pokory Syna Bożego? Oto święta noc, w której Jezus przychodzi, aby zamieszkać wśród nas, Jego narodzenie jest dla nas znakiem Bożej miłości. Mówi nam, że Bóg nas kocha i dlatego pragnie wejść w naszą codzienność. Pragnie dzielić nasz ludzki los, przejść naszą drogę, Pragnie przeżyć, jako jeden z nas ludzkie radości i najszlachetniejsze uczucia, a także nasze rozgoryczenia i zawody.
  Maryja - czyż nie zachwyca nas bezgraniczność Jej wiary; wiary, której Bóg nie ułatwiał w sposób cudowny, a którą musiała żyć codziennie?
  Józef – czyż nie jest dla nas przykładem odnalezienia się w tajemnicy, która go przerasta?

  Dlatego drodzy, zanurzmy się w blask płynący od żłóbka, aby umocnić naszą wiarę i dziękując za dar otrzymanej miłości i przebaczenia, które przynosi nam Zbawiciel ofiarujmy Mu w zamian nasze serca.

   

  Ks. prałat Janusz Burzawa

   

 • Dary pieniężne

  Dary pieniężne przekazane na Parafiadę 2012 (naciśnij poniżej):

 • Dary rzeczowe

  Dary rzeczowe przekazane na Parafiadę 2012 (naciśnij poniżej):

 • "Ach przybądź, Panie, aby nas wybawić..."

  "Ach przybądź, Panie, aby nas wybawić..." (z pieśni adwentowej)

  Świat dwudziestego pierwszego wieku, w którym żyjemy, mimo tylu starań ludzi dobrej woli, jest wciąż bardzo podzielony. Przesiąkający coraz bardziej wpływem szatana i "subkulturą śmierci" tłum na ulicach miast i świata demonstruje dziś częściej nienawiść niż miłość, brak poszanowania dla Dekalogu, pogwałcenie prawa Bożego, a nade wszystko prawa naturalnego wpisanego w to Boże Prawo.

  Człowiek w tym "dziwnym świecie" jak wyśpiewał to nieżyjący już dziś, polski piosenkarz, Czesław Niemien, jest tak mocno poraniony energią szatana i wewnętrznie rozdarty przez zło, że czuje się coraz bardziej nieszczęśliwy. Stąd gdy grzech łasi się do nas i zagraża nam ze wszystkich stron, a ciemności ducha nie są mniejsze niż kiedyś, serce ludzkie woła za światłością, jak dwadzieścia wieków temu - o "Wybawcę z niebios."
  Sprawdzają się i tym razem słowa, które wygłosił przed laty św. Augustyn, że: "Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu."
  Dlatego w tym świętym czasie Adwentu, który rozpoczęliśmy, Kościół woła na nowo: "Maranatha", tzn. "Przyjdź Panie Jezu..."

  Drodzy Siostry i Bracia!

  Adwent jest okresem liturgicznym, który z łaski Bożej usposabia nas właśnie do przemiany, innymi słowy do naszego nawrócenia, czyli powrotu do naszego Zbawiciela. I chociaż Adwent biblijny zakończył się z chwilą przyjęcia Chrystusa na ziemię, to jednak Zbawiciel wciąż "powraca" niejako do nas, puka cicho do naszych drzwi i prosi o wpuszczenie Go do wnętrza, bo chce w nas zamieszkać, chce rozjaśnić mroki naszego serca, chce nas wydobyć z nizin grzechu, chce nam ukazać to jedyne, bezpieczne i pewne "Światło znad Betlejemu", które jest zdolne rozjaśnić wszystkie horyzonty naszego życia, uzdrowić w nas to co chore i przygotować nas na spotkanie z Bogiem w wieczności.

  Z życzeniami owocnego przeżywania czasu Adwentu

  Ks. prałat Janusz Burzawa