Język portalu

Wybierz język portalu:

 

Mercy of God Polish Mission

1358 20th Ave North

St. Petersburg, FL 33704

 

Kościoły:

 

St. Paul

1800 12th Str. N.

St. Petersburg, FL 33704

 

St. James the Apostle

8400 Monarch Dr.

Port Richey, FL 34668

malware removal and website security

Serce Jezusa dobroci i miłości pełne zmiłuj się nad nami

pmmb christ 03 200"Serce Jezusa dobroci i miłości pełne zmiłuj się nad nami" (z Litanii do Serca Jezusowego)

Nie tylko Duch Święty jest Źródłem światła dla człowieka pielgrzymującego z ziemi do Domu Ojca. Nie tylko do Ducha Świętego modlimy się: "Światłości Najświętsza, serc wierzących wnętrza poddaj Twej potędze...”. Także Serce Jezusa jaśnieje niestworzonym blaskiem, zdolnym rozświetlić całą drogę człowieczą. Mówił o tym Papież-Polak, Św. Jan Paweł II, w Rzymie 2 VI 1985 r.:

"Kościół znajduje w Sercu Chrystusa przystęp do Boga, który jest Trójcą Przenajświętszą: do Ojca, do Syna i do Ducha Świetego. Ten jedyny Bóg - równocześnie jeden i troisty - jest tajemnicą wiary, której słowami nikt wypowiedzieć nie zdoła."

On zamieszkuje "światłość nieprzystępną", ale jednocześnie nieskończony Bóg zezwolił, aby Go objęło Serce Bożego Syna i przez Serce Syna, Bóg Ojciec zbliża się także do naszych serc i przychodzi do nich z miłością. Miłość zaś, zawsze świeci i otwiera nas na Prawdę. Ona promieniuje od Serca Bożego do serca ludzkiego.

Drodzy czciciele Serca Bożego!

Szósty miesiąc roku – czerwiec, jest miesiącem poświęconym w sposób szczególny Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Również piękna i bogata jak Maryjna, Litania do Najświętszego Serca Jezusowego, którą ludzie odmawiają w tym miesiącu i we wszystkie I Piątki Miesiąca, nastraja nas do tego.
Wkracząjąc w okres letnich wakacji i planowanych urlopów, które mają być czasem regeneracji sił po całorocznym trudzie codziennie podejmowanych zajęć nie zapominajmy o Najświętszym Sercu Jezusa, kóre tak bardzo nas ukochało i cięgle darzy nas swoją dobrocią i miłością. Znajdźmy też chwilę czasu, by pomodlić się słowami Litanii do Serca Jezusowego, która na pewno będzie ukojeniem dla dusz naszych, wyziębionych nie raz grzechem, nałogiem, bezdusznością. Tym bardziej, że tak często czujemy się oszukani przez innych, opuszczeni przez najbliższych, zdradzeni przez "przyjaciół", zdani tylko na własne siły. Warto sobie w takiej sytuacji przypomnieć, że jest takie Serce, które nas zawsze przygarnie i zrozumie, Serce, które nigdy nie zdradzi, Serce które zawsze umie współczuć i kochać, Serce Bożego Syna, które "dobroci i miłości pełne" ogarnia wszystkich miłosierdziem i swoim światłem. To światło potrafi przeniknąć najciemniejsze zakamarki serc ludzkich i oświecić błądzących - Prawdą, w każdych okolicznościach, pod warunkiem, że będziemy jej pragnąć i szukać, pokornym sercem i bez żadnych uwarunkowań, w myśl sentencji poety, Cypriana Kamila Norwida: "Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom, a Prawdom kazać, by stały za drzwiami"

Z życzeniami błogosławieństwa Bożego na czas wakacji,

Ks. prałat Janusz Burzawa
Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn